Wirtualny Fax (odbiór + wysyłanie)

Usługa Wirtualny Fax pozwala korzystać z pełej funkcjonalności faksu, bez konieczności jego fizycznego posiadania. W prosty i szybki sposób możesz zarówno odbierać jak i wysyłać faksy, oszczędzając tym samym na kosztach kupna i eksploatacji tradycyjnego sprzętu.

Dlaczego warto?

- Bez linii telefonicznej
- Bez drogich urządzeń zajmujących dużo miejsca
- Bez dodatkowych kosztów eksploatacji (papier, tonery itp.)
- Z dowolnego miejsca na świecie
- O dowolnej porze (24 h/dobę, 7 dni w tygodniu)
- Łatwa i intuicyjna obsługa
- Szybki dostęp i stała kontrola dzięki wirtualnej konsoli faksów
- Ochrona prywatności - dokumenty nie zagubią się w stercie papierów w biurze
- Ochrona środowiska - sam decydujesz co wydrukować
- Archiwum wszystkich odbieranych jak i wysyłanych faksów
- Wysyłka do wielu odbiorców jednocześnie (masowe wysyłanie faksów bez ograniczeń).

Odbieranie faksów:

Usługa może mieć przypisany dowolny numer miejski. Faks wysłany na konkretny numer faksu, dostarczany jest po kilku sekundach na email użytkownika w postaci pliku PDF. Oprócz tego dostępny jest również w konsoli faksu i panelu użytkownika FreecoNet. Dzięki temu użytkownik sam może zdecydować co zrobić z odebranymi faksami dalej: usunąć, te które uzna za nieistotne, a te ważne drukować, rozesłać dalej lub umieścić na serwerze. Obróbka i archiwizacja dokumentów z faksu staje się łatwa i przyjemna. Usługa ta pozwala istotnie zredukować koszty związane z obsługą faksu oraz zwiększyć efektywność pracy (nie trzeba szukać adresata i nosić przesyłanych faksem dokumentów, ponieważ każdy pracownik ma swój własny faks).

Wirtualny Fax (odbiór + wysyłanie)

Wysyłanie faksów:

Wirtualny Fax umożliwia wysyłanie dokumentów w popularnych formatach (np. PDF, TIFF, PS) na dowolny faks na dwa sposoby - za pomocą usługi Mail2Fax lub Web2Fax. Ich obsługa jest niezwykle prosta. Wysyłanie jednego faksu jest możliwe jednocześnie do dowolnej liczby odbiorców.

Web2Fax
Usługa polega na możliwości wysyłania dokumentów na tradycyjne urządzenia faksowe. Wysyłka faksów odbywa się przy pomocy specjalnej, wirtualnej konsoli faksu (strona www). Po zalogowaniu się na swoje konto konsoli faksowej, wysyłka dokumentu polega jedynie na wpisaniu numeru faksu odbiorcy i załączeniu określonego dokumentu w odpowiednim formacie. Usługa jest prosta w użyciu i skraca czas wysyłania faksu do kilku sekund. Umożliwia wysłanie jednego dokumentu jednorazowo do dowolnej liczby odbiorców.

Dodatkowo niezwykle przydatna jest opcja, pozwalająca na ustawienie czasu wysłania faksu. Wystarczy wybrać odpowiedni dzień i godzinę w tzw. "masce czasu", a dokument zostanie wysłany zgodnie z ustawieniami. Nie musisz być przy tym obecny, a komputer nie musi być nawet włączony!

Wirtualny Fax (odbiór + wysyłanie)

Mail2Fax
Usługa mail2fax umożliwia wysyłanie dokumentów na tradycyjne urządzenia faksowe. Wysyłka faksów odbywa się przy pomocy klienta pocztowego (np. MS Outlook lub Mozilla Thunderbird) zainstalowanego na komputerze użytkownika. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wysłać email, z załączonym dokumentem w odpowiednim formacie, na adres fax@freeconet.pl, w temacie wpisując numery telefonów (oddzielone przecinkami), na które fax ma zostać wysłany. Resztę zrobi za Ciebie FreecoNet.

Wirtualny Fax (odbiór + wysyłanie)

Uwaga! Korzystanie z usługi wymaga założenia w swoim programie pocztowym (np. MS Outlook lub Mozilla Thunderbird) nowego konta, przez które wysyłane będą faksy.

Wirtualna konsola faksu

Za pomocą wirtualnej konsoli faksu użytkownik ma stały podgląd wszelkich działań związanych z jego Wirtualnym Faxem. Może na bieżąco śledzić postęp w wysyłaniu faksów, ma także wgląd w archiwum wszystkich nadanych dokumentów.

Wirtualny Fax (odbiór + wysyłanie)

Wszystkie przesłane do Ciebie faksy możesz odebrać przez swoją skrzynkę email lub poprzez wirtualną konsolę faksów. Jest to duże ułatwienie pracy - masz nie tylko pełen wgląd do odebranych dokumentów, do których możesz wrócić w każdej chwili, ale także widzisz dokładny czas, kiedy dany faks został do Ciebie przesłany. W przypadku tradycyjnego urządzenia faksowego byłoby to niemożliwe!

Wirtualny Fax (odbiór + wysyłanie)